Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se děje nového

31. 5. 2013

Pro všechny čtenáře mám dobrou zprávu - naší knihovně se podařilo získat dotaci z programu VISK3, který se realizuje za finanční podpory Ministerstva kultury. Tyto peníze budou použity na nákup PC a automatizovaného knihovního systému Clavius Reks. A co to znamená především pro Vás, čtenáře?

Zavedením automatizovaného systému vznikne knihovní katalog. Z tepla svého domova si pak budete moci zjistit, jaké knihy náš fond nabízí a co je možné si půjčit. Zároveň budete moci prostřednictvím svého čtenářského konta kontrolovat svoje výpůjčky, rezervace nebo si knihy prodlužovat.

Také půjčování bude rychlejší. Odpadne totiž složité papírování, počítání knižních lístků a zapisování a vše bude nahrazeno načítáním čárových kódů.

Zatím jsme v procesu vybírání a objednávání techniky, ale doufám, že vše proběhne hladce a během letních prázdnin najedeme na nový systém půjčování. Do té doby budeme muset vydržet ještě u klasického půjčování, ale doufám, že ani to Vás neodradí a v pátek se opět uvidíme. Do té doby se mějte hezky. H.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář